TA Medarbejder Holding ApS
CVR 42 59 42 10 · Odense C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TA Medarbejder Holding ApS har CVR-nummer 42594210. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Rugårdsvej 34, 4., 5000 Odense C. Stiftet: 30. juni 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -9.476 kr., årets resultat 1.445.470 kr., egenkapital 4.420.706 kr., aktiver i alt 4.437.042 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.445.470 kr. er højere end hos 86 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TA Medarbejder Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Rugårdsvej 34, 4., 5000 Odense C
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 30 Jun 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- virke som holdingselskab, at foretage investering og formuepleje
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42594210 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500BAC5D7F9375789
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rugårdsvej 34, 4., 5000 Odense C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
32,7%
▲ 65,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
271,61
▲ 81,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,6%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
248,8%
▲ 248,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.476 | -972.130 | -35.712 | -20.000 |
| Resultat før skat | 1.451.806 | -971.242 | 982.664 | 686.224 |
| Årets resultat | 1.445.470 | -971.242 | 833.812 | 582.379 |
| Egenkapital | 4.420.706 | 2.975.236 | 4.005.378 | 3.227.966 |
| Aktiver i alt | 4.437.042 | 2.985.236 | 4.015.590 | 3.237.966 |
| Omsætningsaktiver | 4.437.042 | 1.898.923 | 2.929.277 | 2.151.653 |
| Kortfristet gæld | 16.336 | 10.000 | 10.212 | 10.000 |
| Gæld i alt | 16.336 | 10.000 | 10.212 | 10.000 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 99.7% | 99.7% | 99.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ingelise Andersen Siden 26 Jan 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Ingelise Andersen Siden 4 Aug 2022Direktør
Produktionsenheder
1TA Medarbejder Holding ApS
P-nr. 1027433347
Rugårdsvej 34, 4., 5000 Odense C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -9.380 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 676.664 DKK | 148.852 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 472.024 DKK | 103.840 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TA Medarbejder Holding ApS (CVR 42594210)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Gribskov Erhverv og Turisme FMBA Gilleleje
- A.P. MØLLER OG HUSTRU CHASTINE MC-KINNEY MØLLERS FOND TIL ALMENE FORMAAL København K
- Veteranfonden Charlottenlund
- Jan Dahl Invest ApS Frederiksværk
- Requisite Ventures ApS København Ø
- IA VNI Invest ApS Hvidovre
- Sebastian Johansen Holding ApS Ballerup
- NA VNI Invest ApS Hvidovre
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver virke, formuepleje, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.