Levente2300 ApS
CVR 42 59 44 82 · København S · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Levente2300 ApS har CVR-nummer 42594482. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Øresundsvej 148C, 2300 København S. Stiftet: 12. august 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 293.027 kr., bruttofortjeneste 44.136 kr., årets resultat 36.194 kr., egenkapital 26.652 kr., aktiver i alt 353.141 kr. Soliditetsgraden på 7,5 % er lavere end hos 60 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 36.194 kr. er højere end hos 53 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Levente2300 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Øresundsvej 148C, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- azmiarslan@hotmail.com
- Stiftet
- 12 Aug 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restaurationsdrift
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-07-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42594482 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Øresundsvej 148C, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
12,4%
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
135,8%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,36
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
7,5%
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
60.423,3%
▲ 60.423,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 293.027 | — | — | — |
| Bruttoresultat | 44.136 | 0 | -3.000 | -7.670 |
| Resultat før skat | 44.136 | -60 | -3.159 | -46.323 |
| Årets resultat | 36.194 | -60 | -3.159 | -46.323 |
| Egenkapital | 26.652 | -9.542 | -9.482 | -6.323 |
| Aktiver i alt | 353.141 | 0 | 500 | 500 |
| Omsætningsaktiver | 118.000 | 0 | 500 | 500 |
| Kortfristet gæld | 326.489 | 9.542 | 9.982 | 6.823 |
| Gæld i alt | 326.489 | 9.542 | 9.982 | 6.823 |
| Soliditetsgrad | 7.5% | — | -1896.4% | -1264.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1Levante2300 ApS
P-nr. 1027433517
Øresundsvej 148C, 2300 København S
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -3.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Levente2300 ApS (CVR 42594482)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurationsdrift, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.