Mollers Holding ApS
CVR 42 59 52 92 · København NV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mollers Holding ApS har CVR-nummer 42595292. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Rentemestervej 2A, 2400 København NV. Stiftet: 9. august 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.348 kr., årets resultat 412.931 kr., egenkapital 1.828.626 kr., aktiver i alt 2.039.468 kr. Soliditetsgraden på 89,7 % er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 412.931 kr. er højere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mollers Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Rentemestervej 2A, 2400 København NV
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 9 Aug 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-08-23
- Binavne
- Mollersmedia ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42595292 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500E3AE76F9906502
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rentemestervej 2A, 2400 København NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
22,6%
▲ 5,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,21
▲ 1,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
89,7%
▲ 2,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
73,6%
▲ 73,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.348 | -39.346 | -1.111 | -632 | -2.015 |
| Resultat før skat | 438.275 | — | 322.585 | -36.461 | 451.739 |
| Årets resultat | 412.931 | 237.832 | 322.585 | -36.461 | 451.739 |
| Egenkapital | 1.828.626 | 1.415.695 | 777.863 | 455.278 | 491.739 |
| Aktiver i alt | 2.039.468 | 1.630.020 | 842.371 | 457.278 | 493.772 |
| Omsætningsaktiver | 888.471 | 488.133 | 139.408 | 99.313 | — |
| Kortfristet gæld | 210.842 | 214.325 | 64.508 | 2.000 | 2.033 |
| Gæld i alt | 210.842 | 214.325 | 64.508 | 2.000 | 2.033 |
| Soliditetsgrad | 89.7% | 86.9% | 92.3% | 99.6% | 99.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Jonas Siveløkke Møller Siden 9 Aug 202150% Ejer
-
Mikkel Siveløkke Møller Siden 9 Aug 202150% Ejer
Ledelse
1-
Jonas Siveløkke Møller Siden 9 Aug 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Mollers Holding ApS
P-nr. 1027434548
Rentemestervej 2A, 2400 København NV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 384.099 DKK | 84.480 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 786.232 DKK | 172.964 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 133.544 DKK | 29.370 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 581.421 DKK | 127.908 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mollers Holding ApS (CVR 42595292)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.