Commit Biologics Holding ApS
CVR 42 60 42 32 · Auning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Commit Biologics Holding ApS har CVR-nummer 42604232. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Teglværksvej 106, 8963 Auning. Stiftet: 16. august 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.093 kr., årets resultat -12.988 kr., egenkapital -18.193 kr., aktiver i alt 49.806 kr. Soliditetsgraden på -36,5 % er lavere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -12.988 kr. er lavere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Commit Biologics Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Teglværksvej 106, 8963 Auning
- Kommune
- NORDDJURS
- Stiftet
- 16 Aug 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber og dermed forbundne aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-08-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42604232 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Teglværksvej 106, 8963 Auning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
1,23
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-36,5%
▼ 25,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
13,1%
▲ 13,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.093 | -11.750 | -11.563 | -12.063 |
| Resultat før skat | -12.988 | -14.948 | -13.199 | -17.059 |
| Årets resultat | -12.988 | -14.948 | -13.199 | -17.059 |
| Egenkapital | -18.193 | -5.205 | 9.742 | 22.941 |
| Aktiver i alt | 49.806 | 48.532 | 60.281 | 71.844 |
| Omsætningsaktiver | 9.806 | 8.532 | 20.281 | 31.844 |
| Kortfristet gæld | 8.000 | 8.000 | 50.539 | 48.903 |
| Gæld i alt | 67.999 | 53.737 | 50.539 | 48.903 |
| Soliditetsgrad | -36.5% | -10.7% | 16.2% | 31.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
Nick Stub Laursen Siden 16 Aug 202125% Ejer
-
Dennis Vestergaard Pedersen Siden 16 Aug 202125% Ejer
-
Heidi Gytz Olesen Siden 16 Aug 202125% Ejer
-
Mikael Becher Lykkegaard Winkler Siden 16 Aug 202125% Ejer
Ledelse
4-
Nick Stub Laursen Siden 16 Aug 2021Direktør
-
Dennis Vestergaard Pedersen Siden 16 Aug 2021Direktør
-
Heidi Gytz Olesen Siden 16 Aug 2021Direktør
-
Mikael Becher Lykkegaard Winkler Siden 16 Aug 2021Direktør
Produktionsenheder
1Commit Biologics Holding ApS
P-nr. 1027444950
Teglværksvej 106, 8963 Auning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -14.948 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -13.199 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.889.831 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Commit Biologics Holding ApS (CVR 42604232)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forbundne.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.