Konbo Holding ApS
CVR 42 61 79 46 · Taastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Konbo Holding ApS har CVR-nummer 42617946. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Blichersvej 8, 2630 Taastrup. Stiftet: 21. august 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -20.605 kr., årets resultat 522.273 kr., egenkapital 4.877.615 kr., aktiver i alt 4.884.115 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 522.273 kr. er højere end hos 74 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Konbo Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Blichersvej 8, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Stiftet
- 21 Aug 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab, at foretage investeringer, samt at udøve enhver aktivitet, der er forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktørerne i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-08-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42617946 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500EA55F7FCCCDE62
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Blichersvej 8, 2630 Taastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
10,7%
▼ 23,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
83,98
▲ 80,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 6,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-66,2%
▼ 66,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -20.605 | -8.001 | 26.952 | -35.045 |
| Resultat før skat | 521.154 | 1.542.531 | 1.024.930 | 2.119.701 |
| Årets resultat | 522.273 | 1.543.890 | 1.018.770 | 2.127.483 |
| Egenkapital | 4.877.615 | 4.490.343 | 3.068.453 | 2.167.483 |
| Aktiver i alt | 4.884.115 | 4.814.038 | 3.331.799 | 2.207.483 |
| Omsætningsaktiver | 545.879 | 1.098.112 | 1.169.402 | 52.409 |
| Kortfristet gæld | 6.500 | 323.695 | 263.346 | 40.000 |
| Gæld i alt | 6.500 | 323.695 | 263.346 | 40.000 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 93.3% | 92.1% | 98.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Rasmus Conway Stilbo Siden 21 Aug 202150% Ejer
-
Jane Conway Stilbo Siden 21 Aug 202150% Ejer
Ledelse
2-
Rasmus Conway Stilbo Siden 21 Aug 2021Direktør
-
Jane Conway Stilbo Siden 21 Aug 2021Direktør
Produktionsenheder
1Konbo Holding ApS
P-nr. 1027460867
Blichersvej 8, 2630 Taastrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.564.923 DKK | 564.278 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 936.369 DKK | 205.986 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.079.773 DKK | 237.534 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Konbo Holding ApS (CVR 42617946)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.