Kildam Holding ApS
CVR 42 63 03 65 · Vejen · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Kildam Holding ApS har CVR-nummer 42630365. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mågevej 13, 6600 Vejen. Stiftet: 27. august 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -43.353 kr., årets resultat -40.419 kr., egenkapital 605.185 kr., aktiver i alt 1.773.200 kr. Soliditetsgraden på 34,1 % er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -40.419 kr. er lavere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Kildam Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mågevej 13, 6600 Vejen
- Kommune
- VEJEN
- Stiftet
- 27 Aug 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i datterselskaber, værdipapirer samt køb, salg og udlejning af ejendomme
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-08-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42630365 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mågevej 13, 6600 Vejen
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-6,7%
▲ 104,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,50
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
34,1%
▼ 1,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
94,4%
▲ 94,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -43.353 | -14.871 | -13.145 | -7.763 |
| Resultat før skat | -40.419 | -717.689 | 383.312 | — |
| Årets resultat | -40.419 | -717.689 | 383.312 | 398.303 |
| Egenkapital | 605.185 | 645.604 | 1.363.293 | 964.528 |
| Aktiver i alt | 1.773.200 | 1.813.618 | 2.990.186 | 2.495.639 |
| Omsætningsaktiver | 1.753.200 | 1.813.618 | 165.666 | 240 |
| Kortfristet gæld | 1.168.015 | 1.168.014 | 493.858 | 303.353 |
| Gæld i alt | 1.168.015 | 1.168.014 | 1.626.893 | 1.531.111 |
| Soliditetsgrad | 34.1% | 35.6% | 45.6% | 38.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jacob Kildam Siden 27 Aug 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Jacob Kildam Siden 27 Aug 2021Direktør
Produktionsenheder
1Kildam Holding ApS
P-nr. 1027476631
Mågevej 13, 6600 Vejen
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -69.791 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -87.012 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -69.959 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Kildam Holding ApS (CVR 42630365)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejendomme, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.