Mortensen Holding 2021 ApS
CVR 42 64 07 35 · Dalmose · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Mortensen Holding 2021 ApS har CVR-nummer 42640735. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vemmeløsevej 33A, 4261 Dalmose. Stiftet: 30. august 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 18.250 kr., årets resultat 15.069 kr., egenkapital -262.249 kr., aktiver i alt 265.564 kr. Soliditetsgraden på -98,8 % er lavere end hos 95 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 15.069 kr. er lavere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 110 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mortensen Holding 2021 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vemmeløsevej 33A, 4261 Dalmose
- Kommune
- SLAGELSE
- Stiftet
- 30 Aug 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- holding virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-08-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42640735 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vemmeløsevej 33A, 4261 Dalmose
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,31
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-98,8%
▲ 178,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
116,7%
▲ 116,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 18.250 | 8.694 | -10.916 | -7.633 |
| Resultat før skat | 15.069 | -90.458 | -160.110 | -66.750 |
| Årets resultat | 15.069 | -90.458 | -160.110 | -66.750 |
| Egenkapital | -262.249 | -277.318 | -186.860 | -26.750 |
| Aktiver i alt | 265.564 | 100.067 | 134.267 | 116.250 |
| Omsætningsaktiver | 164.079 | — | 0 | 250 |
| Kortfristet gæld | 527.813 | 377.385 | 321.127 | 143.000 |
| Gæld i alt | 527.813 | 377.385 | 321.127 | 143.000 |
| Soliditetsgrad | -98.8% | -277.1% | -139.2% | -23% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Anne Susanne Thulstrup Mortensen Siden 30 Aug 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Anne Susanne Thulstrup Mortensen Siden 30 Aug 2021Direktør
Produktionsenheder
1Mortensen Holding 2021 ApS
P-nr. 1027488753
Vemmeløsevej 33A, 4261 Dalmose
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | -711.828 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -31.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mortensen Holding 2021 ApS (CVR 42640735)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holding.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.