Hasselager Production ApS
CVR 42 65 91 42 · Løsning · Selvstændigt udøvende scenekunstnere · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Hasselager Production ApS har CVR-nummer 42659142. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Selvstændigt udøvende scenekunstnere (branchekode 902020). Adresse: Fælledvej 70, 8723 Løsning. Stiftet: 7. september 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 11.209 kr., årets resultat 9.677 kr., egenkapital 61.839 kr., aktiver i alt 72.132 kr. Soliditetsgraden på 85,7 % er højere end hos 71 % af de 259 virksomheder i branchen «Selvstændigt udøvende scenekunstnere», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 9.677 kr. er lavere end hos 55 % af de 259 virksomheder i branchen «Selvstændigt udøvende scenekunstnere», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 14 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Hasselager Production ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Selvstændigt udøvende scenekunstnere (902020)
- Adresse
- Fælledvej 70, 8723 Løsning
- Kommune
- HEDENSTED
- Stiftet
- 7 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- handel og service
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-07
- Binavne
- Mobildiskotek Infinity ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42659142 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fælledvej 70, 8723 Løsning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
15,6%
▼ 4,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
11,47
▲ 7,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
85,7%
▲ 16,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-9,5%
▼ 9,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
259 virksomheder i «Selvstændigt udøvende scenekunstnere»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 11.209 | 13.021 | 32.945 | 5.369 |
| Resultat før skat | 5.908 | 15.598 | 19.078 | -11.663 |
| Årets resultat | 9.677 | 10.687 | 13.138 | -11.663 |
| Egenkapital | 61.839 | 52.163 | 41.476 | 28.337 |
| Aktiver i alt | 72.132 | 75.514 | 67.481 | 31.895 |
| Omsætningsaktiver | 72.132 | 75.514 | 67.481 | 31.895 |
| Kortfristet gæld | 6.291 | 20.876 | 26.005 | 3.558 |
| Gæld i alt | 10.293 | 23.351 | 26.005 | 3.558 |
| Soliditetsgrad | 85.7% | 69.1% | 61.5% | 88.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Michael Aagaard Hasselager Siden 7 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Aagaard Hasselager Siden 7 Sep 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Hasselager Production ApS
P-nr. 1027510716
Fælledvej 70, 8723 Løsning
Selvstændigt udøvende scenekunstnere (902020)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 11.250 DKK | 2.464 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.988 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hasselager Production ApS (CVR 42659142)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver scenekunstnere, udøvende, selvstændigt.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.