Hornslet Malerfirma ApS
CVR 42 67 31 45 · Hornslet · Maleraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Hornslet Malerfirma ApS har CVR-nummer 42673145. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maleraktiviteter (branchekode 433410). Adresse: Dalgårdsparken 72, 8543 Hornslet. Stiftet: 13. september 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.274.315 kr., årets resultat -263.929 kr., egenkapital -592.170 kr., aktiver i alt 298.516 kr. Soliditetsgraden på -198,4 % er lavere end hos 96 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -263.929 kr. er lavere end hos 95 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 95 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Hornslet Malerfirma ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maleraktiviteter (433410)
- Adresse
- Dalgårdsparken 72, 8543 Hornslet
- Kommune
- SYDDJURS
- Antal ansatte
- 3
- Telefon
- 52605309
- Hornsletmaler@netmail.dk
- Stiftet
- 13 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42673145 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dalgårdsparken 72, 8543 Hornslet
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,34
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-198,4%
▼ 58,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-270,7%
▼ 270,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1330 virksomheder i «Maleraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.274.315 | 652.797 | 125.826 | 1.824.274 |
| Resultat før skat | -263.929 | 154.610 | -551.870 | 191.523 |
| Årets resultat | -263.929 | 154.610 | -552.998 | 147.947 |
| Egenkapital | -592.170 | -328.241 | -482.851 | 187.947 |
| Aktiver i alt | 298.516 | 234.086 | 104.937 | 687.144 |
| Omsætningsaktiver | 298.516 | 234.086 | 84.437 | 646.144 |
| Kortfristet gæld | 890.686 | 562.327 | 587.788 | 499.197 |
| Gæld i alt | 890.686 | 562.327 | 587.788 | 499.197 |
| Soliditetsgrad | -198.4% | -140.2% | -460.1% | 27.4% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 1 | 1 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Bartlomiej Plona Siden 13 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Bartlomiej Plona Siden 13 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1Hornslet Malerfirma ApS
P-nr. 1027528682
Dalgårdsparken 72, 8543 Hornslet
Maleraktiviteter (433410)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -537.751 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 203.229 DKK | 44.704 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hornslet Malerfirma ApS (CVR 42673145)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver maleraktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.