Larum Holding ApS
CVR 42 67 54 31 · Lundby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Larum Holding ApS har CVR-nummer 42675431. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Grumløsevej 37, 4750 Lundby. Stiftet: 13. september 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.632 kr., årets resultat 94.991 kr., egenkapital 419.430 kr., aktiver i alt 424.108 kr. Soliditetsgraden på 98,9 % er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 94.991 kr. er højere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Larum Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Grumløsevej 37, 4750 Lundby
- Kommune
- VORDINGBORG
- Stiftet
- 13 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter, samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42675431 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Grumløsevej 37, 4750 Lundby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
22,6%
▼ 37,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
48,64
▲ 26,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,9%
▲ 1,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-51,2%
▼ 51,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.632 | -6.729 | -5.420 | -4.086 |
| Resultat før skat | 93.752 | 193.552 | 94.583 | -4.088 |
| Årets resultat | 94.991 | 194.487 | 94.040 | -4.088 |
| Egenkapital | 419.430 | 324.439 | 129.952 | 35.912 |
| Aktiver i alt | 424.108 | 333.799 | 167.886 | 54.788 |
| Omsætningsaktiver | 227.540 | 211.267 | 89.368 | 4.788 |
| Kortfristet gæld | 4.678 | 9.360 | 37.934 | 18.876 |
| Gæld i alt | 4.678 | 9.360 | 37.934 | 18.876 |
| Soliditetsgrad | 98.9% | 97.2% | 77.4% | 65.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Christian Wulff Møller Siden 13 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Christian Wulff Møller Siden 13 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1Larum Holding ApS
P-nr. 1027531446
Grumløsevej 37, 4750 Lundby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 210.239 DKK | 46.244 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 329.570 DKK | 72.490 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 102.828 DKK | 22.616 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Larum Holding ApS (CVR 42675431)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.