Partum Holding ApS
CVR 42 68 66 03 · Hillerød · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Partum Holding ApS har CVR-nummer 42686603. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Krakasvej 17, 3400 Hillerød. Stiftet: 17. september 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.187 kr., årets resultat 260.260 kr., egenkapital 33.483 kr., aktiver i alt 97.188 kr. Soliditetsgraden på 34,5 % er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 260.260 kr. er højere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Partum Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Krakasvej 17, 3400 Hillerød
- Kommune
- HILLERØD
- Stiftet
- 17 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje anparter og anparter, formueforvaltning og anden formuepleje og hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42686603 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Krakasvej 17, 3400 Hillerød
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
777,3%
▼ 323,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,93
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
34,5%
▲ 11,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-30,4%
▼ 30,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.187 | -6.249 | -6.500 | -7.045 |
| Resultat før skat | 258.765 | 372.934 | -8.175 | 940 |
| Årets resultat | 260.260 | 373.803 | -8.918 | 2.043 |
| Egenkapital | 33.483 | 33.973 | 35.170 | 44.088 |
| Aktiver i alt | 97.188 | 150.546 | 197.560 | 107.102 |
| Omsætningsaktiver | 59.188 | 112.546 | 159.560 | 69.102 |
| Kortfristet gæld | 63.705 | 116.573 | 162.390 | 63.014 |
| Gæld i alt | 63.705 | 116.573 | 162.390 | 63.014 |
| Soliditetsgrad | 34.5% | 22.6% | 17.8% | 41.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Dan Juncker Holding ApS Siden 17 Sep 202150% Ejer
-
Roldskov Holding ApS Siden 17 Sep 202150% Ejer
Ledelse
2-
Peter Thorsted Roldskov Siden 17 Sep 2021Direktør
-
Dan Erik Juncker Siden 17 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1Partum Holding ApS
P-nr. 1027545471
Krakasvej 17, 3400 Hillerød
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 240.570 DKK | 52.910 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 399.951 DKK | 87.978 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 263.737 DKK | 58.014 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Partum Holding ApS (CVR 42686603)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.