JR Group ApS
CVR 42 69 52 62 · Ølstykke · Nedrivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JR Group ApS har CVR-nummer 42695262. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Nedrivning (branchekode 431100). Adresse: Johannedalsvej 40, 3650 Ølstykke. Stiftet: 20. september 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.789.479 kr., årets resultat 173.985 kr., egenkapital 152.251 kr., aktiver i alt 3.122.839 kr. Soliditetsgraden på 4,9 % er lavere end hos 79 % af de 156 virksomheder i branchen «Nedrivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 173.985 kr. er højere end hos 57 % af de 156 virksomheder i branchen «Nedrivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 54 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JR Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Nedrivning (431100)
- Adresse
- Johannedalsvej 40, 3650 Ølstykke
- Kommune
- EGEDAL
- Antal ansatte
- 8
- Telefon
- 41820822
- jogrgroup@gmail.com
- Stiftet
- 20 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-20
- Sekundære brancher
- Anden teknisk rådgivning (711290)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42695262 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Johannedalsvej 40, 3650 Ølstykke
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
114,3%
▲ 26,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,92
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
4,9%
▼ 7,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-40,0%
▼ 40,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
156 virksomheder i «Nedrivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.789.479 | 2.458.486 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | 226.455 | 375.863 | — | — |
| Årets resultat | 173.985 | 290.151 | 0 | 0 |
| Egenkapital | 152.251 | 330.151 | 40.000 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 3.122.839 | 2.629.931 | 40.000 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 2.747.356 | 2.629.931 | 40.000 | 40.000 |
| Kortfristet gæld | 2.970.588 | 2.299.780 | — | — |
| Gæld i alt | 2.970.588 | 2.299.780 | 40.000 | 40.000 |
| Soliditetsgrad | 4.9% | 12.6% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 9 | 7 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rune Erik Salomonsson Siden 20 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Rune Erik Salomonsson Siden 22 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1JR Group ApS
P-nr. 1027556260
Johannedalsvej 40, 3650 Ølstykke
Nedrivning (431100)
👥 8 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 389.063 DKK | 85.580 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JR Group ApS (CVR 42695262)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver nedrivning, teknisk.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.