MO-Holding ApS
CVR 42 72 09 76 · Stenlille · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MO-Holding ApS har CVR-nummer 42720976. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Granbakkevej 10, 4295 Stenlille. Stiftet: 21. september 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -4.375 kr., årets resultat -5.118.477 kr., egenkapital 20.814.033 kr., aktiver i alt 20.836.845 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -5.118.477 kr. er lavere end hos 99 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MO-Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Granbakkevej 10, 4295 Stenlille
- Kommune
- SORØ
- Stiftet
- 21 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i selskaber og anden investeringsvirksomhed efter direktionens nærmere beslutning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-09-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42720976 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Granbakkevej 10, 4295 Stenlille
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-24,6%
▼ 25,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
9,12
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1.585,6%
▼ 1.585,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.375 | -5.000 | -7.992 | -8.125 |
| Resultat før skat | -5.102.977 | 344.533 | -1.389.914 | 6.066.506 |
| Årets resultat | -5.118.477 | 344.533 | -1.389.914 | 6.066.506 |
| Egenkapital | 20.814.033 | 26.000.010 | 25.424.861 | 26.814.775 |
| Aktiver i alt | 20.836.845 | 26.013.135 | 25.432.986 | 26.824.298 |
| Omsætningsaktiver | 208.007 | 188.173 | 89.561 | 0 |
| Kortfristet gæld | 22.812 | — | — | — |
| Gæld i alt | 22.812 | 13.125 | 8.125 | 9.523 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.9% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mette Olesen Siden 21 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Mette Olesen Siden 21 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1MO-Holding ApS
P-nr. 1027587158
Granbakkevej 10, 4295 Stenlille
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -6.188 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -9.041 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -9.703 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MO-Holding ApS (CVR 42720976)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver beslutning, direktionens.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.