Belaursen Holding ApS
CVR 42 73 46 32 · Randers NØ · Investering for egen regning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Belaursen Holding ApS har CVR-nummer 42734632. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Investering for egen regning (branchekode 649910). Adresse: Riddersporebakken 18, 8930 Randers NØ. Stiftet: 1. oktober 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -1.814 kr., egenkapital 149.104 kr., aktiver i alt 159.895 kr. Soliditetsgraden på 93,3 % er højere end hos 55 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.814 kr. er lavere end hos 62 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Belaursen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Investering for egen regning (649910)
- Adresse
- Riddersporebakken 18, 8930 Randers NØ
- Kommune
- RANDERS
- Telefon
- 28255350
- belaursen@live.dk
- Stiftet
- 1 Oct 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42734632 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Riddersporebakken 18, 8930 Randers NØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,2%
▲ 0,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,51
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,3%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1,2%
▼ 1,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
8755 virksomheder i «Investering for egen regning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | -670 |
| Resultat før skat | -1.814 | -1.793 | -1.667 | -5.622 |
| Årets resultat | -1.814 | -1.793 | -1.667 | -5.622 |
| Egenkapital | 149.104 | 150.918 | 152.711 | 154.378 |
| Aktiver i alt | 159.895 | 161.395 | 162.882 | 154.378 |
| Omsætningsaktiver | 5.496 | 6.996 | 8.483 | 5.372 |
| Kortfristet gæld | 10.791 | 10.477 | 10.171 | — |
| Gæld i alt | 10.791 | 10.477 | 10.171 | 154.378 |
| Soliditetsgrad | 93.3% | 93.5% | 93.8% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Bendt Laursen Siden 8 Oct 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Bendt Laursen Siden 8 Oct 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Belaursen Holding ApS
P-nr. 1027603374
Riddersporebakken 18, 8930 Randers NØ
Investering for egen regning (649910)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.793 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.667 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -3.452 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Belaursen Holding ApS (CVR 42734632)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver regning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.