NSI Holding ApS
CVR 42 73 89 13 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NSI Holding ApS har CVR-nummer 42738913. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kirsebærbakken 23, 7400 Herning. Stiftet: 5. oktober 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. april 2025 – 31. marts 2026): bruttofortjeneste -2.976 kr., årets resultat 5.182 kr., egenkapital 13.022 kr., aktiver i alt 48.611 kr. Soliditetsgraden på 26,8 % er lavere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 5.182 kr. er lavere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NSI Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kirsebærbakken 23, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 5 Oct 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering herunder investering i andre selskaber samt derved beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42738913 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kirsebærbakken 23, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
39,8%
▼ 52,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
26,8%
▲ 7,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-28,6%
▼ 28,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.976 | -2.626 | -2.501 | -16.170 |
| Resultat før skat | 5.182 | 7.259 | -3.172 | -36.247 |
| Årets resultat | 5.182 | 7.259 | -3.172 | -36.247 |
| Egenkapital | 13.022 | 7.840 | 581 | 3.753 |
| Aktiver i alt | 48.611 | 40.477 | 30.593 | 34.265 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 24 | 25 | 3.026 |
| Kortfristet gæld | 35.589 | 32.637 | 30.012 | 30.512 |
| Gæld i alt | 35.589 | 32.637 | 30.012 | 30.512 |
| Soliditetsgrad | 26.8% | 19.4% | 1.9% | 11% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Niklas Sørensen Siden 5 Oct 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Niklas Sørensen Siden 5 Oct 2021Direktør
Produktionsenheder
1NSI Holding ApS
P-nr. 1027608279
Kirsebærbakken 23, 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -2.626 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.501 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.060 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NSI Holding ApS (CVR 42738913)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.