B.V. Holding Herning ApS
CVR 42 73 91 62 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
B.V. Holding Herning ApS har CVR-nummer 42739162. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Gisselfeldvej 17, 7400 Herning. Stiftet: 7. oktober 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.250 kr., årets resultat 4.992 kr., egenkapital -145.798 kr., aktiver i alt 166.580 kr. Soliditetsgraden på -87,5 % er lavere end hos 95 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.992 kr. er lavere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som B.V. Holding Herning ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Gisselfeldvej 17, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 7 Oct 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i selskaber samt foretage investeringsvirksomhed i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42739162 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gisselfeldvej 17, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,41
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-87,5%
▼ 6,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
54,8%
▲ 54,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.250 | — | — | — |
| Resultat før skat | 2.186 | 3.225 | -100.825 | -93.189 |
| Årets resultat | 4.992 | 3.225 | -100.825 | -93.189 |
| Egenkapital | -145.798 | -150.789 | -154.014 | -53.189 |
| Aktiver i alt | 166.580 | 186.589 | 183.364 | 333.711 |
| Omsætningsaktiver | 127.642 | 157.814 | 163.480 | 313.311 |
| Kortfristet gæld | 312.378 | 337.378 | 337.378 | 386.900 |
| Gæld i alt | 312.378 | 337.378 | 337.378 | 386.900 |
| Soliditetsgrad | -87.5% | -80.8% | -84% | -15.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mohammad Jamal Rahimi Siden 7 Oct 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Mohammad Jamal Rahimi Siden 7 Oct 2021Direktør
Produktionsenheder
1B.V. Holding Herning ApS
P-nr. 1027608880
Gisselfeldvej 17, 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -111.877 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -93.162 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: B.V. Holding Herning ApS (CVR 42739162)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.