M Max Holding ApS
CVR 42 77 11 39 · Børkop · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M Max Holding ApS har CVR-nummer 42771139. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mandelhaven 104, 7080 Børkop. Stiftet: 14. oktober 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 37.797 kr., årets resultat 10.899 kr., egenkapital 41.063 kr., aktiver i alt 47.835 kr. Soliditetsgraden på 85,8 % er lavere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 10.899 kr. er lavere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M Max Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mandelhaven 104, 7080 Børkop
- Kommune
- VEJLE
- Telefon
- 31348084
- Stiftet
- 14 Oct 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i selskaber og dertil hørende virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42771139 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mandelhaven 104, 7080 Børkop
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
26,5%
▲ 39,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,52
▲ 2,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
85,8%
▲ 15,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
377,5%
▲ 377,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 37.797 | -3.750 | -2.875 | -4.391 |
| Resultat før skat | 13.209 | -3.905 | -2.831 | -4.441 |
| Årets resultat | 10.899 | -3.928 | -2.193 | -3.715 |
| Egenkapital | 41.063 | 30.164 | 34.092 | 36.285 |
| Aktiver i alt | 47.835 | 42.797 | 46.547 | 41.201 |
| Omsætningsaktiver | 23.819 | 18.797 | 22.547 | 17.201 |
| Kortfristet gæld | 6.772 | 12.633 | 12.455 | 4.916 |
| Gæld i alt | 6.772 | 12.633 | 12.455 | 4.916 |
| Soliditetsgrad | 85.8% | 70.5% | 73.2% | 88.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Morten Max Olesen Siden 14 Oct 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Morten Max Olesen Siden 14 Oct 2021Direktør
Produktionsenheder
1M Max Holding ApS
P-nr. 1027649137
Mandelhaven 104, 7080 Børkop
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -72.386 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 31.813 DKK | 6.996 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 2.480 DKK | 528 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M Max Holding ApS (CVR 42771139)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hørende, dertil.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.