Warmings Holding ApS
CVR 42 79 24 11 · Aarhus N · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Warmings Holding ApS har CVR-nummer 42792411. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Agro Food Park 13, 8200 Aarhus N. Stiftet: 19. oktober 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.400 kr., årets resultat -5.771 kr., egenkapital 77.307 kr., aktiver i alt 82.307 kr. Soliditetsgraden på 93,9 % er højere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -5.771 kr. er lavere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Warmings Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Agro Food Park 13, 8200 Aarhus N
- Kommune
- AARHUS
- Telefon
- 50706835
- lw@warmings.net
- Stiftet
- 19 Oct 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i tilknyttede virksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42792411 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Agro Food Park 13, 8200 Aarhus N
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-7,5%
▼ 0,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
16,46
▼ 1,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,9%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
0,0%
▲ 0,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.400 | — | — | — |
| Resultat før skat | -7.399 | -7.397 | -7.495 | 53.199 |
| Årets resultat | -5.771 | -5.770 | 11.666 | 37.183 |
| Egenkapital | 77.307 | 83.079 | 88.849 | 77.183 |
| Aktiver i alt | 82.307 | 88.079 | 93.849 | 98.199 |
| Omsætningsaktiver | 82.307 | 88.079 | 93.849 | 97.872 |
| Kortfristet gæld | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 21.016 |
| Gæld i alt | 82.307 | 5.000 | 5.000 | 21.016 |
| Soliditetsgrad | 93.9% | 94.3% | 94.7% | 78.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Laura Warming Siden 19 Oct 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Laura Warming Siden 19 Oct 2021Direktør
Produktionsenheder
1Warmings Holding ApS
P-nr. 1027674336
Agro Food Park 13, 8200 Aarhus N
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.397 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.168 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -7.128 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Warmings Holding ApS (CVR 42792411)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tilknyttede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.