NGN Holding ApS
CVR 42 79 50 54 · Greve · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NGN Holding ApS har CVR-nummer 42795054. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Krobækvej 6, 2670 Greve. Stiftet: 24. oktober 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.851 kr., årets resultat -4.307 kr., egenkapital 23.597 kr., aktiver i alt 27.972 kr. Soliditetsgraden på 84,4 % er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.307 kr. er lavere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NGN Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Krobækvej 6, 2670 Greve
- Kommune
- GREVE
- Stiftet
- 24 Oct 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt anden virksomhed, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42795054 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Krobækvej 6, 2670 Greve
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-18,3%
▼ 4,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,82
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
84,4%
▼ 2,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-9,0%
▼ 9,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.851 | -5.226 | -4.796 | -5.830 |
| Resultat før skat | -5.851 | -5.066 | -4.796 | -5.316 |
| Årets resultat | -4.307 | -3.951 | -3.999 | -4.146 |
| Egenkapital | 23.597 | 27.904 | 31.855 | 35.854 |
| Aktiver i alt | 27.972 | 32.279 | 36.230 | 40.229 |
| Omsætningsaktiver | 7.972 | 12.279 | 16.230 | 20.229 |
| Kortfristet gæld | 4.375 | — | — | — |
| Gæld i alt | 4.375 | 32.279 | 36.230 | 40.229 |
| Soliditetsgrad | 84.4% | 86.4% | 87.9% | 89.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Noémi Gál Nielsen Siden 24 Oct 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Noémi Gál Nielsen Siden 24 Oct 2021Direktør
Produktionsenheder
1NGN Holding ApS
P-nr. 1027677637
Krobækvej 6, 2670 Greve
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.066 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.796 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.316 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NGN Holding ApS (CVR 42795054)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.