LT Maler Holding ApS
CVR 42 85 87 14 · Otterup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LT Maler Holding ApS har CVR-nummer 42858714. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Fremmelev 44, 5450 Otterup. Stiftet: 17. november 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.000 kr., årets resultat -5.000 kr., egenkapital 20.000 kr., aktiver i alt 40.000 kr. Soliditetsgraden på 50,0 % er lavere end hos 74 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -5.000 kr. er lavere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LT Maler Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Fremmelev 44, 5450 Otterup
- Kommune
- NORDFYNS
- Stiftet
- 17 Nov 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, og dermed naturligt forbunden aktivitet
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-11-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42858714 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fremmelev 44, 5450 Otterup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-25,0%
▼ 5,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,20
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
50,0%
▼ 12,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
0,0%
▲ 0,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.000 | -5.000 | -5.000 | -5.000 |
| Resultat før skat | — | -5.000 | -5.000 | -5.000 |
| Årets resultat | -5.000 | -5.000 | -5.000 | -5.000 |
| Egenkapital | 20.000 | 25.000 | 30.000 | 35.000 |
| Aktiver i alt | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 24.000 | 24.000 | 24.000 | 24.000 |
| Kortfristet gæld | 20.000 | 15.000 | 10.000 | 5.000 |
| Gæld i alt | 40.000 | 15.000 | 10.000 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 50% | 62.5% | 75% | 87.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Lars Martin Hjerrild Siden 17 Nov 202150% Ejer
-
Tanja Karoline Riisbjerg Siden 17 Nov 202150% Ejer
Ledelse
2-
Lars Martin Hjerrild Siden 17 Nov 2021Direktør
-
Tanja Karoline Riisbjerg Siden 17 Nov 2021Direktør
Produktionsenheder
1LT Maler Holding ApS
P-nr. 1027755921
Fremmelev 44, 5450 Otterup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LT Maler Holding ApS (CVR 42858714)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forbunden, naturligt, aktivitet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.