Heilmann2021 Holding ApS
CVR 42 85 99 82 · Randers SØ · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Heilmann2021 Holding ApS har CVR-nummer 42859982. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Dybdalen 14, 8960 Randers SØ. Stiftet: 23. november 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.250 kr., årets resultat -1.129 kr., egenkapital 36.921 kr., aktiver i alt 42.152 kr. Soliditetsgraden på 87,6 % er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.129 kr. er lavere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Heilmann2021 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Dybdalen 14, 8960 Randers SØ
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 23 Nov 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele, investere i værdipapirer, fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-11-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42859982 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dybdalen 14, 8960 Randers SØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-3,1%
▼ 1,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,41
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,6%
▼ 5,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-61,3%
▼ 61,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.250 | -1.250 | -1.250 | 0 |
| Resultat før skat | -1.447 | -1.250 | -1.250 | 0 |
| Årets resultat | -1.129 | -700 | -1.250 | 0 |
| Egenkapital | 36.921 | 38.050 | 38.750 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 42.152 | 40.812 | 40.000 | 53.482 |
| Omsætningsaktiver | 2.152 | 812 | 0 | 13.482 |
| Kortfristet gæld | 5.231 | 2.762 | 1.250 | 13.482 |
| Gæld i alt | 5.231 | 2.762 | 1.250 | 13.482 |
| Soliditetsgrad | 87.6% | 93.2% | 96.9% | 74.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jesper Heilmann Petersen Siden 30 Sep 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Jesper Heilmann Petersen Siden 23 Nov 2021Direktør
Produktionsenheder
1Heilmann2021 Holding ApS
P-nr. 1027757908
Dybdalen 14, 8960 Randers SØ
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.157 DKK | 242 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -11.843 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 58.788 DKK | 12.914 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Heilmann2021 Holding ApS (CVR 42859982)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.