RFuglsang Holding ApS
CVR 42 91 79 82 · Skanderborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RFuglsang Holding ApS har CVR-nummer 42917982. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Cortinavej 6, 8660 Skanderborg. Stiftet: 17. december 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.438 kr., årets resultat 138.845 kr., egenkapital 204.166 kr., aktiver i alt 225.421 kr. Soliditetsgraden på 90,6 % er højere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 138.845 kr. er højere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RFuglsang Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Cortinavej 6, 8660 Skanderborg
- Kommune
- SKANDERBORG
- Stiftet
- 17 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre kapitalselskaber, samt dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-12-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42917982 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Cortinavej 6, 8660 Skanderborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
68,0%
▼ 43,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,30
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
90,6%
▲ 5,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
91,5%
▲ 91,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.438 | -2.813 | -2.813 | -5.670 |
| Resultat før skat | 139.389 | 71.885 | -13.505 | -34.978 |
| Årets resultat | 138.845 | 72.504 | -12.865 | -34.318 |
| Egenkapital | 204.166 | 65.321 | -7.183 | 5.682 |
| Aktiver i alt | 225.421 | 76.617 | 1.300 | 11.352 |
| Omsætningsaktiver | 6.295 | 1.919 | 1.300 | 660 |
| Kortfristet gæld | 21.255 | 11.296 | 8.483 | 5.670 |
| Gæld i alt | 21.255 | 11.296 | 8.483 | 5.670 |
| Soliditetsgrad | 90.6% | 85.3% | -552.5% | 50.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Fuglsang Nielsen Siden 17 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Fuglsang Nielsen Siden 17 Dec 2021Direktør
Produktionsenheder
1RFuglsang Holding ApS
P-nr. 1027828457
Cortinavej 6, 8660 Skanderborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 75.799 DKK | 16.654 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -101.043 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -18.567 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RFuglsang Holding ApS (CVR 42917982)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.