AR90 Holding ApS
CVR 42 92 09 67 · Hurup Thy · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
AR90 Holding ApS har CVR-nummer 42920967. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Møllebakken 24, 7760 Hurup Thy. Stiftet: 15. december 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -7.287 kr., årets resultat 47.159 kr., egenkapital 129.957 kr., aktiver i alt 191.689 kr. Soliditetsgraden på 67,8 % er lavere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 47.159 kr. er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som AR90 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Møllebakken 24, 7760 Hurup Thy
- Kommune
- THISTED
- Stiftet
- 15 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde unoterede anparter og foretage investeringer i øvrigt
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-12-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42920967 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Møllebakken 24, 7760 Hurup Thy
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
36,3%
▲ 13,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,73
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
67,8%
▼ 9,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2,3%
▲ 2,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.287 | -6.906 | -8.781 | -5.000 |
| Resultat før skat | — | 46.083 | 259.377 | 88.897 |
| Årets resultat | 47.159 | 46.083 | 259.377 | 88.897 |
| Egenkapital | 129.957 | 204.797 | 276.515 | 128.897 |
| Aktiver i alt | 191.689 | 263.769 | 347.945 | 277.897 |
| Omsætningsaktiver | 106.496 | 110.679 | — | — |
| Kortfristet gæld | 61.732 | 58.972 | 71.430 | 149.000 |
| Gæld i alt | 61.732 | 58.972 | 71.430 | 149.000 |
| Soliditetsgrad | 67.8% | 77.6% | 79.5% | 46.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Adnan Ramcilovic Siden 15 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Adnan Ramcilovic Siden 15 Dec 2021Direktør
Produktionsenheder
1AR90 Holding ApS
P-nr. 1027831911
Møllebakken 24, 7760 Hurup Thy
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -9.062 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -10.671 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: AR90 Holding ApS (CVR 42920967)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver unoterede, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.