Menace Holding ApS
CVR 42 92 81 78 · Thisted · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Menace Holding ApS har CVR-nummer 42928178. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Søbakken 7, 7700 Thisted. Stiftet: 21. december 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -13.622 kr., årets resultat -220.692 kr., egenkapital 396.917 kr., aktiver i alt 2.585.818 kr. Soliditetsgraden på 15,3 % er lavere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -220.692 kr. er lavere end hos 91 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Menace Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Søbakken 7, 7700 Thisted
- Kommune
- THISTED
- Stiftet
- 21 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, foretage investeringer samt anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-12-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42928178 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søbakken 7, 7700 Thisted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-55,6%
▼ 55,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
130,46
▼ 10,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
15,3%
▼ 6,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-26.850,5%
▼ 26.850,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.622 | -15.075 | -11.200 | -10.261 |
| Resultat før skat | — | — | — | — |
| Årets resultat | -220.692 | 825 | 1.049.020 | -16.897 |
| Egenkapital | 396.917 | 617.609 | 723.784 | 23.103 |
| Aktiver i alt | 2.585.818 | 2.800.388 | 2.044.488 | 2.038.800 |
| Omsætningsaktiver | 2.585.818 | 2.800.388 | 2.004.488 | 1.998.800 |
| Kortfristet gæld | 19.821 | 19.821 | 1.320.704 | 2.015.697 |
| Gæld i alt | 2.188.901 | 2.182.779 | 1.320.704 | 2.015.697 |
| Soliditetsgrad | 15.3% | 22.1% | 35.4% | 1.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Carsten Søe-Larsen Siden 21 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Carsten Søe-Larsen Siden 21 Dec 2021Direktør
Produktionsenheder
1Menace Holding ApS
P-nr. 1027840112
Søbakken 7, 7700 Thisted
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -55.075 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.886 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -7.227 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Menace Holding ApS (CVR 42928178)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.