Tony Breach Holding ApS
CVR 42 93 29 49 · Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tony Breach Holding ApS har CVR-nummer 42932949. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Slotsvej 71, 2920 Charlottenlund. Stiftet: 21. december 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.533 kr., årets resultat 117.279 kr., egenkapital 1.127.947 kr., aktiver i alt 1.225.306 kr. Soliditetsgraden på 92,1 % er højere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 117.279 kr. er højere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tony Breach Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Slotsvej 71, 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 21 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-12-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42932949 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500Z456F378EB3D80
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Slotsvej 71, 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
10,4%
▲ 58,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
8,48
▲ 2,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
92,1%
▲ 4,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
121,4%
▲ 121,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.533 | -31.971 | -6.254 | -10.552 | -10.000 |
| Resultat før skat | 125.244 | -534.509 | 225.663 | 462.562 | 941.930 |
| Årets resultat | 117.279 | -546.851 | 230.387 | 467.804 | 942.755 |
| Egenkapital | 1.127.947 | 1.145.668 | 1.814.518 | 1.701.931 | 1.348.527 |
| Aktiver i alt | 1.225.306 | 1.301.213 | 2.041.883 | 1.834.635 | 1.412.068 |
| Omsætningsaktiver | 825.418 | 998.146 | 1.109.355 | 999.241 | 54.366 |
| Kortfristet gæld | 97.359 | 155.545 | 227.365 | 132.704 | 63.541 |
| Gæld i alt | 97.359 | 155.545 | 227.365 | 132.704 | 63.541 |
| Soliditetsgrad | 92.1% | 88% | 88.9% | 92.8% | 95.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tony Breach Siden 21 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Tony Breach Siden 21 Dec 2021Direktør
Produktionsenheder
1Tony Breach Holding ApS
P-nr. 1027846706
Slotsvej 71, 2920 Charlottenlund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | 781.107 DKK | 171.842 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 940.102 DKK | 206.822 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 243.368 DKK | 53.526 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Tony Breach Holding ApS (CVR 42932949)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- Edvars & Edvars Holding ApS Holbæk
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udlejningsvirksomhed, varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.