Inteka Holding ApS
CVR 42 93 93 58 · Tommerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Inteka Holding ApS har CVR-nummer 42939358. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Teglværksvej 3, 5690 Tommerup. Stiftet: 30. december 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -803 kr., årets resultat 190.130 kr., egenkapital 269.069 kr., aktiver i alt 444.667 kr. Soliditetsgraden på 60,5 % er lavere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 190.130 kr. er højere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Inteka Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Teglværksvej 3, 5690 Tommerup
- Kommune
- ASSENS
- Stiftet
- 30 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-12-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42939358 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500A5EE60D6147382
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Teglværksvej 3, 5690 Tommerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
70,7%
▲ 15,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,23
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
60,5%
▼ 8,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
134,9%
▲ 134,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -803 | -5.487 | -2.988 | -3.950 |
| Resultat før skat | 190.878 | 79.666 | -33.792 | 57.723 |
| Årets resultat | 190.130 | 80.931 | -33.084 | 58.592 |
| Egenkapital | 269.069 | 146.439 | 65.508 | 98.592 |
| Aktiver i alt | 444.667 | 212.271 | 106.946 | 124.371 |
| Omsætningsaktiver | 216.295 | 59.503 | 35.846 | 22.698 |
| Kortfristet gæld | 175.598 | 65.832 | 41.438 | 25.779 |
| Gæld i alt | 175.598 | 65.832 | 41.438 | 25.779 |
| Soliditetsgrad | 60.5% | 69% | 61.3% | 79.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Dennis Harbo Neider Siden 30 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Dennis Harbo Neider Siden 30 Dec 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Inteka Holding ApS
P-nr. 1027854342
Teglværksvej 3, 5690 Tommerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 152.766 DKK | 33.594 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 54.223 DKK | 11.924 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 94.802 DKK | 20.856 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Inteka Holding ApS (CVR 42939358)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.