J66 Holding ApS
CVR 42 95 43 14 · Svaneke · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
J66 Holding ApS har CVR-nummer 42954314. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Aarsdale Kirkevej 6, 3740 Svaneke. Stiftet: 20. december 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -30 kr., årets resultat 1.036.823 kr., egenkapital 3.335.863 kr., aktiver i alt 3.372.499 kr. Soliditetsgraden på 98,9 % er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.036.823 kr. er højere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som J66 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Aarsdale Kirkevej 6, 3740 Svaneke
- Kommune
- BORNHOLMS REGIONSKOMMUNE
- Stiftet
- 20 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab og anden i forbindelse hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-12-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42954314 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 98450081F039B71C6784
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Aarsdale Kirkevej 6, 3740 Svaneke
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
31,1%
▲ 9,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
62,15
▲ 41,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,9%
▲ 1,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
97,3%
▲ 97,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -30 | 0 | — | — | — |
| Resultat før skat | 1.049.033 | 547.663 | 497.780 | 448.107 | 0 |
| Årets resultat | 1.036.823 | 525.465 | 486.868 | 448.107 | 0 |
| Egenkapital | 3.335.863 | 2.434.039 | 2.030.575 | 1.543.707 | 1.095.600 |
| Aktiver i alt | 3.372.499 | 2.501.617 | 2.042.010 | 1.544.230 | 1.095.600 |
| Omsætningsaktiver | 2.276.899 | 1.406.017 | 946.409 | 448.630 | — |
| Kortfristet gæld | 36.636 | 67.578 | 11.435 | 523 | — |
| Gæld i alt | 36.636 | 67.578 | 11.435 | 523 | 1.095.600 |
| Soliditetsgrad | 98.9% | 97.3% | 99.4% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ole Jacob Munch Hansen Siden 20 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Ole Jacob Munch Hansen Siden 20 Dec 2021Direktør
Produktionsenheder
1J66 Holding ApS
P-nr. 1027873428
Aarsdale Kirkevej 6, 3740 Svaneke
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 100.991 DKK | 22.198 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 49.487 DKK | 10.868 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -93 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: J66 Holding ApS (CVR 42954314)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.