Venborg Invest ApS
CVR 43 08 26 04 · Jyllinge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Venborg Invest ApS har CVR-nummer 43082604. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lupinvej 40, 4040 Jyllinge. Stiftet: 21. februar 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -11.567 kr., årets resultat -12.051 kr., egenkapital -6.445 kr., aktiver i alt 21.280 kr. Soliditetsgraden på -30,3 % er lavere end hos 94 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -12.051 kr. er lavere end hos 76 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Venborg Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lupinvej 40, 4040 Jyllinge
- Kommune
- ROSKILDE
- Stiftet
- 21 Feb 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- virke som holdingselskab samt at foretage investering og kapitalanbringelser
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-02-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43082604 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lupinvej 40, 4040 Jyllinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,77
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-30,3%
▼ 44,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
0,2%
▲ 0,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.567 | -11.688 | -7.728 | -13.352 |
| Resultat før skat | -12.051 | -12.071 | -8.181 | — |
| Årets resultat | -12.051 | -12.071 | -8.381 | -13.943 |
| Egenkapital | -6.445 | 5.605 | 17.676 | 26.057 |
| Aktiver i alt | 21.280 | 39.235 | 40.633 | 41.419 |
| Omsætningsaktiver | 21.280 | 39.235 | 40.633 | 41.419 |
| Kortfristet gæld | 27.725 | 33.630 | 22.957 | 15.362 |
| Gæld i alt | 27.725 | 33.630 | 22.957 | 15.362 |
| Soliditetsgrad | -30.3% | 14.3% | 43.5% | 62.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Klaas Baungaard Venborg Siden 21 Feb 202250% Ejer
-
Majbritt Bidstrup Dochedahl Venborg Siden 21 Feb 202250% Ejer
Ledelse
1-
Klaas Baungaard Venborg Siden 21 Feb 2022Direktør
Produktionsenheder
1Venborg Invest ApS
P-nr. 1028029809
Lupinvej 40, 4040 Jyllinge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -8.181 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.898 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Venborg Invest ApS (CVR 43082604)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalanbringelser, virke, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.