Fuyu Sushi ApS
CVR 43 10 63 25 · Brande · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Fuyu Sushi ApS har CVR-nummer 43106325. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Storegade 18, st. th, 7330 Brande. Stiftet: 7. marts 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 1.716.974 kr., årets resultat 291.347 kr., egenkapital 342.869 kr., aktiver i alt 1.220.002 kr. Soliditetsgraden på 28,1 % er højere end hos 55 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 291.347 kr. er højere end hos 74 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Fuyu Sushi ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Storegade 18, st. th, 7330 Brande
- Kommune
- IKAST-BRANDE
- Antal ansatte
- 4
- Stiftet
- 7 Mar 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restaurationsvirksomhed samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-03-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43106325 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Storegade 18, st. th, 7330 Brande
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
85,0%
▲ 65,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,31
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
28,1%
▼ 11,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
325,8%
▲ 325,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.716.974 | — | — |
| Resultat før skat | 373.517 | 87.698 | 298.832 |
| Årets resultat | 291.347 | 68.426 | 233.096 |
| Egenkapital | 342.869 | 341.522 | 273.096 |
| Aktiver i alt | 1.220.002 | 872.683 | 747.663 |
| Omsætningsaktiver | 1.151.710 | 752.355 | 605.699 |
| Kortfristet gæld | 877.133 | 531.161 | 474.567 |
| Gæld i alt | 877.133 | 531.161 | 474.567 |
| Soliditetsgrad | 28.1% | 39.1% | 36.5% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1Fuyu Sushi ApS
P-nr. 1028058248
Storegade 18, st. th, 7330 Brande
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 5 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 87.698 DKK | 19.272 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 298.832 DKK | 65.736 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -17.676 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Fuyu Sushi ApS (CVR 43106325)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurationsvirksomhed, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.