Karma 2022 ApS
CVR 43 12 44 55 · Nykøbing F · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Karma 2022 ApS har CVR-nummer 43124455. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Monradsgade 1, 4800 Nykøbing F. Stiftet: 14. marts 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 784.533 kr., egenkapital 2.235.575 kr., aktiver i alt 2.554.018 kr. Soliditetsgraden på 87,5 % er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 784.533 kr. er højere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Karma 2022 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Monradsgade 1, 4800 Nykøbing F
- Kommune
- GULDBORGSUND
- Stiftet
- 14 Mar 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele, investere i værdipapirer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-03-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43124455 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Monradsgade 1, 4800 Nykøbing F
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
35,1%
▼ 7,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,16
▲ 1,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,5%
▲ 5,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
21,3%
▲ 21,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 784.533 | 646.592 | 471.282 | 360.668 |
| Årets resultat | 784.533 | 646.592 | 471.282 | 360.668 |
| Egenkapital | 2.235.575 | 1.518.542 | 871.950 | 400.668 |
| Aktiver i alt | 2.554.018 | 1.848.695 | 1.413.954 | 929.991 |
| Omsætningsaktiver | 370.375 | 6.092 | 257 | 947 |
| Kortfristet gæld | 318.443 | 330.153 | — | — |
| Gæld i alt | 318.443 | 330.153 | 542.004 | 529.323 |
| Soliditetsgrad | 87.5% | 82.1% | 61.7% | 43.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kenneth Borchersen Madsen Siden 14 Mar 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Kenneth Borchersen Madsen Siden 14 Mar 2022Direktør
Produktionsenheder
1Karma 2022 ApS
P-nr. 1028079067
Monradsgade 1, 4800 Nykøbing F
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -8.064 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -10.671 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -776 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Karma 2022 ApS (CVR 43124455)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.