Hallin Guldager Holding ApS
CVR 43 13 37 05 · Ry · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Hallin Guldager Holding ApS har CVR-nummer 43133705. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bomholtvej 10, 8680 Ry. Stiftet: 15. marts 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.000 kr., årets resultat -24.384 kr., egenkapital 5.114 kr., aktiver i alt 19.714 kr. Soliditetsgraden på 25,9 % er lavere end hos 81 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -24.384 kr. er lavere end hos 81 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Hallin Guldager Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bomholtvej 10, 8680 Ry
- Kommune
- SKANDERBORG
- Stiftet
- 15 Mar 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje anparter og aktier i andre selskaber samt enhver beslægtet aktivitet og nærmere beslutning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-03-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43133705 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845009C8A05MDC78696
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bomholtvej 10, 8680 Ry
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-476,8%
▼ 476,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,35
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
25,9%
▼ 74,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -8.000 | 0 | 5.407 | 5.408 |
| Resultat før skat | -24.384 | 0 | 5.502 | 5.484 |
| Årets resultat | -24.384 | 0 | 5.502 | 5.484 |
| Egenkapital | 5.114 | 30.098 | 34.498 | 34.516 |
| Aktiver i alt | 19.714 | 30.098 | 34.498 | 34.516 |
| Omsætningsaktiver | 19.714 | 98 | 4.498 | 4.516 |
| Kortfristet gæld | 14.600 | — | — | — |
| Gæld i alt | 14.600 | 30.098 | 34.498 | 34.516 |
| Soliditetsgrad | 25.9% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Pernille Hallin Guldager Siden 15 Mar 202250% Ejer
-
Frank Jacob Hallin Guldager Siden 15 Mar 202250% Ejer
Ledelse
2-
Pernille Hallin Guldager Siden 25 Sep 2024Suppleant
-
Frank Jacob Hallin Guldager Siden 25 Sep 2024Adm. dir.
Produktionsenheder
1Hallin Guldager Holding ApS
P-nr. 1028092799
Bomholtvej 10, 8680 Ry
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hallin Guldager Holding ApS (CVR 43133705)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver beslutning, aktivitet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.