OLMA MAX Holding ApS
CVR 43 16 49 10 · Frederikshavn · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
OLMA MAX Holding ApS har CVR-nummer 43164910. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Havlund 20, 9900 Frederikshavn. Stiftet: 30. marts 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): årets resultat -94.841 kr., egenkapital 843 kr., aktiver i alt 5.056 kr. Soliditetsgraden på 16,7 % er lavere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -94.841 kr. er lavere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som OLMA MAX Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Havlund 20, 9900 Frederikshavn
- Kommune
- FREDERIKSHAVN
- Stiftet
- 30 Mar 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter, drive virksomhed med formueforvaltning, anden formuepleje samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en likvidator
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-03-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43164910 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Havlund 20, 9900 Frederikshavn
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-11.250,4%
▼ 11.338,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,20
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
16,7%
▼ 72,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-212,7%
▼ 212,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — |
| Resultat før skat | -94.841 | 84.175 | -28.491 |
| Årets resultat | -94.841 | 84.175 | -28.491 |
| Egenkapital | 843 | 95.684 | 11.509 |
| Aktiver i alt | 5.056 | 107.597 | 17.259 |
| Omsætningsaktiver | 5.056 | 17.260 | — |
| Kortfristet gæld | 4.213 | 11.913 | 5.750 |
| Gæld i alt | 4.213 | 11.913 | 5.750 |
| Soliditetsgrad | 16.7% | 88.9% | 66.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Brian Jørgensen Siden 30 Mar 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Tim Rosenkrantz Buur Siden 1 Oct 2026Likvidator
Produktionsenheder
1OLMA MAX Holding ApS
P-nr. 1028131751
Havlund 20, 9900 Frederikshavn
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.504 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.162 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.821 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: OLMA MAX Holding ApS (CVR 43164910)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.