OV Invest ApS
CVR 43 18 34 19 · Gentofte · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
OV Invest ApS har CVR-nummer 43183419. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Herredsvej 48, 2820 Gentofte. Stiftet: 1. april 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.480 kr., årets resultat 482.460 kr., egenkapital -63.123 kr., aktiver i alt 739.192 kr. Soliditetsgraden på -8,5 % er lavere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 482.460 kr. er højere end hos 73 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som OV Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Herredsvej 48, 2820 Gentofte
- Kommune
- GENTOFTE
- marcbruun@gmail.com
- Stiftet
- 1 Apr 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde ejerandele i andre selskaber samt andre dertil knyttede investeringer efter ledelsens nærmere bestemmelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-04-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43183419 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Herredsvej 48, 2820 Gentofte
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,19
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-8,5%
▲ 234,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
188,9%
▲ 188,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.480 | -6.170 | — | — |
| Resultat før skat | — | — | -23.544 | -19.321 |
| Årets resultat | 482.460 | -542.717 | -23.544 | -19.321 |
| Egenkapital | -63.123 | -545.583 | -2.865 | 20.679 |
| Aktiver i alt | 739.192 | 224.255 | 776.037 | 762.823 |
| Omsætningsaktiver | 155.876 | 156.325 | 326.037 | 312.823 |
| Kortfristet gæld | 802.315 | 769.838 | 778.902 | 742.144 |
| Gæld i alt | 802.315 | 769.838 | 778.902 | 742.144 |
| Soliditetsgrad | -8.5% | -243.3% | -0.4% | 2.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Marc Murphy Bruun Siden 1 Apr 202250% Ejer
-
Christine Wibro Bruun Siden 1 Apr 202250% Ejer
Ledelse
1-
Marc Murphy Bruun Siden 1 Apr 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1OV Invest ApS
P-nr. 1028155227
Herredsvej 48, 2820 Gentofte
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -27.331 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -23.544 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -17.571 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: OV Invest ApS (CVR 43183419)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bestemmelse, knyttede, ledelsens.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.