Anders Jespersen ApS
CVR 43 20 99 65 · Tørring · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Anders Jespersen ApS har CVR-nummer 43209965. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hvolgårdsvej 38, 7160 Tørring. Stiftet: 8. april 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.060 kr., årets resultat 596.520 kr., egenkapital 1.480.361 kr., aktiver i alt 1.516.336 kr. Soliditetsgraden på 97,6 % er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 596.520 kr. er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Anders Jespersen ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hvolgårdsvej 38, 7160 Tørring
- Kommune
- HEDENSTED
- Stiftet
- 8 Apr 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre kapitalselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-04-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43209965 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hvolgårdsvej 38, 7160 Tørring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
40,3%
▼ 37,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
7,39
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,6%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-19,2%
▼ 19,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.060 | -12.836 | -10.780 | -20.670 |
| Resultat før skat | 596.520 | 737.900 | -53.494 | 226.935 |
| Årets resultat | 596.520 | 737.900 | -53.494 | 226.935 |
| Egenkapital | 1.480.361 | 951.341 | 213.441 | 266.935 |
| Aktiver i alt | 1.516.336 | 976.526 | 225.441 | 276.935 |
| Omsætningsaktiver | 265.974 | 177.748 | 102.409 | 9.321 |
| Kortfristet gæld | 35.975 | 25.185 | 12.000 | 10.000 |
| Gæld i alt | 35.975 | 25.185 | 12.000 | 10.000 |
| Soliditetsgrad | 97.6% | 97.4% | 94.7% | 96.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Anders Møller Jespersen Siden 8 Apr 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Anders Møller Jespersen Siden 8 Apr 2022Direktør
Produktionsenheder
1Anders Jespersen ApS
P-nr. 1028187447
Hvolgårdsvej 38, 7160 Tørring
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.846 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.911 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -10.009 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Anders Jespersen ApS (CVR 43209965)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.