Walk Holding ApS
CVR 43 21 67 75 · Aarhus C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Walk Holding ApS har CVR-nummer 43216775. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Balticagade 9, 8000 Aarhus C. Stiftet: 24. april 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.598 kr., årets resultat 3.380 kr., egenkapital 28.090 kr., aktiver i alt 67.428 kr. Soliditetsgraden på 41,7 % er lavere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 3.380 kr. er lavere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Walk Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Balticagade 9, 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 24 Apr 2022
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- investeringsvirksomhed, herunder eje andele i andre virksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-06-28
- Binavne
- BigPappaMuffin ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43216775 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Balticagade 9, 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,0%
▲ 3.229,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,71
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
41,7%
▲ 17,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
100,4%
▲ 100,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.598 | -8.078 | -13.662 | -21.706 |
| Resultat før skat | 8.242 | -788.523 | 12.046 | 792.903 |
| Årets resultat | 3.380 | -795.057 | 9.098 | 797.155 |
| Egenkapital | 28.090 | 24.710 | 797.353 | 847.155 |
| Aktiver i alt | 67.428 | 100.041 | 814.344 | 935.861 |
| Omsætningsaktiver | 67.428 | 100.041 | 723.952 | 845.469 |
| Kortfristet gæld | 39.338 | 75.331 | 16.991 | 88.706 |
| Gæld i alt | 39.338 | 75.331 | 16.991 | 88.706 |
| Soliditetsgrad | 41.7% | 24.7% | 97.9% | 90.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Klaus Matthiesen Siden 24 Apr 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Klaus Matthiesen Siden 24 Apr 2022Direktør
Produktionsenheder
1Walk Holding ApS
P-nr. 1028195369
Balticagade 9, 8000 Aarhus C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -678.417 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -712.028 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 339.400 DKK | 74.668 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Walk Holding ApS (CVR 43216775)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver andele.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.