STS 1 Holding ApS
CVR 43 25 05 66 · Silkeborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
STS 1 Holding ApS har CVR-nummer 43250566. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Julsøvej 201, 8600 Silkeborg. Stiftet: 9. maj 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. april 2025 – 31. marts 2026): årets resultat 1.120.868 kr., egenkapital 4.617.561 kr., aktiver i alt 4.622.561 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.120.868 kr. er højere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som STS 1 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Julsøvej 201, 8600 Silkeborg
- Kommune
- SILKEBORG
- Stiftet
- 9 May 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele og anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-05-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43250566 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Julsøvej 201, 8600 Silkeborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
24,3%
▲ 8,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
95,62
▲ 83,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
93,2%
▲ 93,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | -5.000 |
| Resultat før skat | 1.120.868 | 580.234 | 2.684.559 | 374.660 |
| Årets resultat | 1.120.868 | 580.234 | 2.684.559 | 374.660 |
| Egenkapital | 4.617.561 | 3.564.875 | 3.046.257 | 421.193 |
| Aktiver i alt | 4.622.561 | 3.569.875 | 3.051.692 | 426.193 |
| Omsætningsaktiver | 478.104 | 58.981 | 50.884 | — |
| Kortfristet gæld | 5.000 | 5.000 | 5.435 | 5.000 |
| Gæld i alt | 5.000 | 5.000 | 5.435 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.9% | 99.8% | 98.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Jan René Sørensen Siden 9 May 20220% Ejer
-
Sarah Tranberg Sørensen Siden 9 May 202290% Ejer
Ledelse
1-
Jan René Sørensen Siden 9 May 2022Direktør
Produktionsenheder
1STS 1 Holding ApS
P-nr. 1028237088
Julsøvej 201, 8600 Silkeborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.337 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -3.394 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.147 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: STS 1 Holding ApS (CVR 43250566)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.