Chirtoaca Holding ApS
CVR 43 27 51 86 · Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Chirtoaca Holding ApS har CVR-nummer 43275186. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hans Bekkevolds Alle 2B, 1., 2900 Hellerup. Stiftet: 17. maj 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. marts 2025 – 28. februar 2026): bruttofortjeneste -5.693 kr., årets resultat -10.897 kr., egenkapital 22.208 kr., aktiver i alt 31.208 kr. Soliditetsgraden på 71,2 % er lavere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -10.897 kr. er lavere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Chirtoaca Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hans Bekkevolds Alle 2B, 1., 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- andreichirtoaca@gmail.com
- Stiftet
- 17 May 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-01-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43275186 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hans Bekkevolds Alle 2B, 1., 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-49,1%
▼ 35,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,24
▼ 3,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
71,2%
▼ 18,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-137,2%
▼ 137,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.693 | -4.000 | — | 0 |
| Resultat før skat | -10.897 | -4.594 | -1.702 | 0 |
| Årets resultat | -10.897 | -4.594 | -1.702 | 0 |
| Egenkapital | 22.208 | 33.105 | 37.699 | 18.807 |
| Aktiver i alt | 31.208 | 37.105 | 37.699 | 18.807 |
| Omsætningsaktiver | 11.129 | 17.026 | 17.620 | 18.807 |
| Kortfristet gæld | 9.000 | 4.000 | — | 0 |
| Gæld i alt | 9.000 | 4.000 | 37.699 | 0 |
| Soliditetsgrad | 71.2% | 89.2% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Andrei Chirtoaca Siden 17 May 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Andrei Chirtoaca Siden 17 May 2022Direktør
Produktionsenheder
1Chirtoaca Holding ApS
P-nr. 1028269648
Hans Bekkevolds Alle 2B, 1., 2900 Hellerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.188 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Chirtoaca Holding ApS (CVR 43275186)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.