Qudu ApS
CVR 43 27 76 85 · Roskilde · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Qudu ApS har CVR-nummer 43277685. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Eriksvej 42D, 1. 72, 4000 Roskilde. Stiftet: 23. maj 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.000 kr., årets resultat -8.001 kr., egenkapital 29.208 kr., aktiver i alt 40.000 kr. Soliditetsgraden på 73,0 % er højere end hos 90 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -8.001 kr. er lavere end hos 61 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Qudu ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Eriksvej 42D, 1. 72, 4000 Roskilde
- Kommune
- ROSKILDE
- Telefon
- 52221870
- laerke@hotmail.com
- Stiftet
- 23 May 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restaurationsvirksomhed og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-06-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43277685 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Eriksvej 42D, 1. 72, 4000 Roskilde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-27,4%
▼ 24,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,71
▼ 10,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
73,0%
▼ 20,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-724,0%
▼ 724,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.000 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -8.001 | -971 | 0 | 1.890 |
| Årets resultat | -8.001 | -971 | 0 | 1.890 |
| Egenkapital | 29.208 | 37.209 | 38.180 | 38.180 |
| Aktiver i alt | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Kortfristet gæld | 10.792 | 2.791 | 1.820 | 1.820 |
| Gæld i alt | 10.792 | 2.791 | 1.820 | 1.820 |
| Soliditetsgrad | 73% | 93% | 95.5% | 95.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lærke Thaulov Siden 5 Mar 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Lærke Thaulov Siden 1 Apr 2026Direktør
Produktionsenheder
1Qudu ApS
P-nr. 1028272436
Eriksvej 42D, 1. 72, 4000 Roskilde
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Qudu ApS (CVR 43277685)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurationsvirksomhed, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.