Sk Haue Holding ApS
CVR 43 27 91 06 · Tommerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Sk Haue Holding ApS har CVR-nummer 43279106. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Højsletten 20, 5690 Tommerup. Stiftet: 20. maj 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -101.431 kr., egenkapital 137.518 kr., aktiver i alt 137.518 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -101.431 kr. er lavere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sk Haue Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Højsletten 20, 5690 Tommerup
- Kommune
- ASSENS
- Stiftet
- 20 May 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Selskabet formål er at drive virksomhed med investering i tilknyttede- og associerede virksomheder samt øvrige værdipapirer og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-05-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43279106 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Højsletten 20, 5690 Tommerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-73,8%
▼ 14,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
28,2%
▲ 28,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -91.431 | -142.051 | 143.272 | 196.914 |
| Årets resultat | -101.431 | -141.237 | 143.272 | 196.914 |
| Egenkapital | 137.518 | 238.949 | 380.186 | 236.914 |
| Aktiver i alt | 137.518 | 238.949 | 380.186 | 236.914 |
| Omsætningsaktiver | 137.518 | 200.814 | 100.000 | — |
| Kortfristet gæld | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 137.518 | 238.949 | 380.186 | 236.914 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Claus Sebastian Haue Kristensen Siden 20 May 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Claus Sebastian Haue Kristensen Siden 20 May 2022Direktør
Produktionsenheder
1Sk Haue Holding ApS
P-nr. 1028273807
Højsletten 20, 5690 Tommerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | 104.119 DKK | 22.902 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 255.446 DKK | 56.188 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sk Haue Holding ApS (CVR 43279106)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tilknyttede, associerede, selskabet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.