LM Stav ApS
CVR 43 28 10 38 · København Ø · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LM Stav ApS har CVR-nummer 43281038. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Lyngbyvej 83, 2100 København Ø. Stiftet: 16. maj 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 1.731.018 kr., bruttofortjeneste -99.398 kr., årets resultat -115.804 kr., egenkapital 43.068 kr., aktiver i alt 611.295 kr. Soliditetsgraden på 7,0 % er lavere end hos 80 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -115.804 kr. er lavere end hos 86 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen faldt 59 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LM Stav ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Lyngbyvej 83, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 16 May 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- direkte eller indirekte at drive virksomhed vedrørende investering, produktion og salg samt hermed beslægtet aktivitet
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-05-16
- Binavne
- EUlabour ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43281038 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lyngbyvej 83, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
-6,7%
▼ 8,9 pp
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
-268,9%
▼ 339,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,98
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
7,0%
▼ 6,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-221,9%
▼ 221,9 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
-59,3%
▼ 59,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 1.731.018 | 4.251.450 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -99.398 | 138.621 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -115.804 | 121.793 | 0 | 0 |
| Årets resultat | -115.804 | 94.999 | 0 | 0 |
| Egenkapital | 43.068 | 134.999 | 40.000 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 611.295 | 1.031.750 | 40.000 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 554.295 | 974.750 | 40.000 | 40.000 |
| Kortfristet gæld | 568.227 | 896.751 | — | 0 |
| Gæld i alt | 568.227 | 896.751 | 40.000 | 0 |
| Soliditetsgrad | 7% | 13.1% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Stefan Ulicny Siden 31 Jul 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Stefan Ulicny Siden 31 Jul 2026Direktør
Produktionsenheder
1LM Stav ApS
P-nr. 1028277268
Lyngbyvej 83, 2100 København Ø
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 121.793 DKK | 26.774 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LM Stav ApS (CVR 43281038)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver vedrørende, aktivitet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.