Topco Vækst-Invest II ApS
CVR 43 29 39 31 · Aalborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Topco Vækst-Invest II ApS har CVR-nummer 43293931. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Østre Havnepromenade 26, 2. tv, 9000 Aalborg. Stiftet: 30. maj 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.499 kr., årets resultat -7.959.969 kr., egenkapital 1.514.187 kr., aktiver i alt 1.579.188 kr. Soliditetsgraden på 95,9 % er højere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -7.959.969 kr. er lavere end hos 99 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Topco Vækst-Invest II ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Østre Havnepromenade 26, 2. tv, 9000 Aalborg
- Kommune
- AALBORG
- Stiftet
- 30 May 2022
- Selskabskapital
- 41.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele og dermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-06-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43293931 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Østre Havnepromenade 26, 2. tv, 9000 Aalborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-525,7%
▼ 481,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,68
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,9%
▼ 3,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-89,5%
▼ 89,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.499 | 2.500 | -37.500 | -35.000 |
| Resultat før skat | -7.959.969 | -4.200.875 | -1.273.546 | -70.789 |
| Årets resultat | -7.959.969 | -4.201.447 | -1.265.301 | -63.072 |
| Egenkapital | 1.514.187 | 9.471.329 | 13.670.193 | 14.935.494 |
| Aktiver i alt | 1.579.188 | 9.536.901 | 13.705.193 | 14.970.494 |
| Omsætningsaktiver | 43.912 | 52.018 | 19.408 | 48.642 |
| Kortfristet gæld | 65.001 | 65.572 | 35.000 | 35.000 |
| Gæld i alt | 65.001 | 65.572 | 35.000 | 35.000 |
| Soliditetsgrad | 95.9% | 99.3% | 99.7% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Vækst-Invest II K/S Siden 30 May 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Mølgaard Kristensen Siden 27 Sep 2022Direktør
Produktionsenheder
1Topco Vækst-Invest II ApS
P-nr. 1028291635
Østre Havnepromenade 26, 2. tv, 9000 Aalborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.051.367 DKK | 451.286 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 3.229.321 DKK | 710.446 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 7.602.136 DKK | 1.672.462 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Topco Vækst-Invest II ApS (CVR 43293931)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.