MAST Holding 2022 ApS
CVR 43 30 73 20 · Jyllinge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MAST Holding 2022 ApS har CVR-nummer 43307320. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bygvej 7, 4040 Jyllinge. Stiftet: 3. juni 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -15.935 kr., årets resultat 43.333 kr., egenkapital 1.794.949 kr., aktiver i alt 2.041.927 kr. Soliditetsgraden på 87,9 % er lavere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 43.333 kr. er højere end hos 50 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MAST Holding 2022 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bygvej 7, 4040 Jyllinge
- Kommune
- ROSKILDE
- Stiftet
- 3 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Selskabet formål er at eje anparter i andre kapitalselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-06-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43307320 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bygvej 7, 4040 Jyllinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,4%
▼ 0,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,11
▼ 1,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,9%
▼ 1,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-27,3%
▼ 27,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.935 | -15.205 | -11.698 | -17.994 |
| Resultat før skat | 57.514 | 78.886 | 438.653 | 1.993 |
| Årets resultat | 43.333 | 59.630 | 433.285 | -847 |
| Egenkapital | 1.794.949 | 1.819.116 | 1.820.486 | 1.446.101 |
| Aktiver i alt | 2.041.927 | 2.027.200 | 1.982.734 | 2.029.990 |
| Omsætningsaktiver | 1.510.246 | 1.524.100 | 1.024.087 | 1.572.991 |
| Kortfristet gæld | 246.978 | 208.084 | 162.248 | 583.889 |
| Gæld i alt | 246.978 | 208.084 | 162.248 | 583.889 |
| Soliditetsgrad | 87.9% | 89.7% | 91.8% | 71.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Martin Brunhøj Kolbach Siden 3 Jun 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Brunhøj Kolbach Siden 3 Jun 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1MAST Holding 2022 ApS
P-nr. 1028308392
Bygvej 7, 4040 Jyllinge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 878.894 DKK | 193.336 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 420.219 DKK | 92.444 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.573.486 DKK | 346.148 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MAST Holding 2022 ApS (CVR 43307320)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalselskaber, selskabet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.