H-V Holding 22 ApS
CVR 43 31 85 86 · Odense NV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
H-V Holding 22 ApS har CVR-nummer 43318586. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Fuglebakken 61, 5210 Odense NV. Stiftet: 10. juni 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.681 kr., årets resultat 1.201.903 kr., egenkapital 9.908.184 kr., aktiver i alt 10.144.274 kr. Soliditetsgraden på 97,7 % er højere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.201.903 kr. er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som H-V Holding 22 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Fuglebakken 61, 5210 Odense NV
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 10 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-06-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43318586 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fuglebakken 61, 5210 Odense NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,1%
▼ 7,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
31,93
▲ 16,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,7%
▲ 2,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-28,9%
▼ 28,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.681 | -7.562 | -7.049 | -5.000 |
| Resultat før skat | 1.241.437 | 1.727.898 | 997.062 | 1.096.026 |
| Årets resultat | 1.201.903 | 1.689.970 | 953.037 | 1.095.424 |
| Egenkapital | 9.908.184 | 8.841.281 | 7.273.311 | 6.438.074 |
| Aktiver i alt | 10.144.274 | 9.289.365 | 7.926.073 | 6.668.392 |
| Omsætningsaktiver | 7.537.545 | 6.958.973 | 6.359.065 | 5.463.110 |
| Kortfristet gæld | 236.090 | 448.084 | 652.762 | 230.318 |
| Gæld i alt | 236.090 | 448.084 | 652.762 | 230.318 |
| Soliditetsgrad | 97.7% | 95.2% | 91.8% | 96.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Huso Vranic Siden 10 Jun 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Huso Vranic Siden 10 Jun 2022Direktør
Produktionsenheder
1H-V Holding 22 ApS
P-nr. 1028323545
Fuglebakken 61, 5210 Odense NV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.776.912 DKK | 610.918 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.684.760 DKK | 370.634 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.443.074 DKK | 317.460 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: H-V Holding 22 ApS (CVR 43318586)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.