Renor ApS
CVR 43 33 40 34 · Hesselager · Anden udlejning af boliger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Renor ApS har CVR-nummer 43334034. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden udlejning af boliger (branchekode 682030). Adresse: Udsigten 19, 5874 Hesselager. Stiftet: 3. juni 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 122.963 kr., årets resultat 25.472 kr., egenkapital 297.120 kr., aktiver i alt 2.035.042 kr. Soliditetsgraden på 14,6 % er lavere end hos 65 % af de 10.551 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 25.472 kr. er lavere end hos 57 % af de 10.551 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 11 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Renor ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden udlejning af boliger (682030)
- Adresse
- Udsigten 19, 5874 Hesselager
- Kommune
- SVENDBORG
- Stiftet
- 3 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab og at udleje ejendomme
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-07-12
- Sekundære brancher
- Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom (811000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43334034 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Udsigten 19, 5874 Hesselager
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,6%
▼ 5,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,44
▼ 2,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
14,6%
▼ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-34,2%
▼ 34,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
10551 virksomheder i «Anden udlejning af boliger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 122.963 | 137.697 | 315.992 |
| Resultat før skat | 33.307 | 49.709 | 248.003 |
| Årets resultat | 25.472 | 38.709 | 192.937 |
| Egenkapital | 297.120 | 271.647 | 232.937 |
| Aktiver i alt | 2.035.042 | 1.823.347 | 1.936.778 |
| Omsætningsaktiver | 378.749 | 234.936 | 392.738 |
| Kortfristet gæld | 262.630 | 63.737 | 295.812 |
| Gæld i alt | 1.737.922 | 1.551.700 | 1.703.841 |
| Soliditetsgrad | 14.6% | 14.9% | 12% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ulrik Nordenbæk Siden 12 Jul 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Ulrik Nordenbæk Siden 12 Jul 2022Direktør
Produktionsenheder
1Renor ApS
P-nr. 1028342752
Udsigten 19, 5874 Hesselager
Anden udlejning af boliger (682030)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 49.733 DKK | 10.934 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 248.003 DKK | 54.560 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Renor ApS (CVR 43334034)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hjælpetjenester, kombinerede, udleje.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.