NM Collective ApS
CVR 43 33 50 73 · Charlottenlund · Engroshandel med beklædning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
NM Collective ApS har CVR-nummer 43335073. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med beklædning (branchekode 464210). Adresse: Traverbanevej 10, 2920 Charlottenlund. Stiftet: 17. juni 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -24.229 kr., årets resultat -35.749 kr., egenkapital -23.953 kr., aktiver i alt 155.270 kr. Soliditetsgraden på -15,4 % er lavere end hos 78 % af de 745 virksomheder i branchen «Engroshandel med beklædning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -35.749 kr. er lavere end hos 68 % af de 745 virksomheder i branchen «Engroshandel med beklædning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NM Collective ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med beklædning (464210)
- Adresse
- Traverbanevej 10, 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Telefon
- 30494969
- anderslarsen2900@gmail.com
- Stiftet
- 17 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 2 direktører i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-07-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43335073 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Traverbanevej 10, 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,87
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-15,4%
▼ 22,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-338,0%
▼ 338,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
745 virksomheder i «Engroshandel med beklædning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -24.229 | -6.867 | -31.137 | 18.976 |
| Resultat før skat | — | — | -34.268 | 18.954 |
| Årets resultat | -35.749 | -8.162 | -34.268 | 14.224 |
| Egenkapital | -23.953 | 11.795 | 19.957 | 54.224 |
| Aktiver i alt | 155.270 | 165.222 | 187.533 | 150.050 |
| Omsætningsaktiver | 155.270 | 165.222 | 187.533 | 150.050 |
| Kortfristet gæld | 179.223 | 153.427 | 167.576 | 95.826 |
| Gæld i alt | 179.223 | 153.427 | 167.576 | 95.826 |
| Soliditetsgrad | -15.4% | 7.1% | 10.6% | 36.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Zakkerey Anders Alexandar Larsen Siden 17 Jun 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Zakkerey Anders Alexandar Larsen Siden 17 Jun 2022Direktør
Produktionsenheder
1NM Collective ApS
P-nr. 1028343805
Traverbanevej 10, 2920 Charlottenlund
Engroshandel med beklædning (464210)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2022 | 21.567 DKK | 4.730 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NM Collective ApS (CVR 43335073)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver beklædning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.