MMcoffee ApS
CVR 43 35 37 80 · Odense M · Forarbejdning af te og kaffe · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
MMcoffee ApS har CVR-nummer 43353780. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Forarbejdning af te og kaffe (branchekode 108300). Adresse: Lindeallé 13, 5230 Odense M. Stiftet: 21. juni 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 119.168 kr., bruttofortjeneste 15.597 kr., årets resultat 15.597 kr., egenkapital -88.912 kr., aktiver i alt 36.391 kr. Soliditetsgraden på -244,3 % er lavere end hos 96 % af de 50 virksomheder i branchen «Forarbejdning af te og kaffe», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 15.597 kr. er højere end hos 62 % af de 50 virksomheder i branchen «Forarbejdning af te og kaffe», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen faldt 14 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MMcoffee ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Forarbejdning af te og kaffe (108300)
- Adresse
- Lindeallé 13, 5230 Odense M
- Kommune
- ODENSE
- Telefon
- 21689476
- rambuschmartin@gmail.com
- Stiftet
- 21 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- drift af kaffesalg
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af 2 direktører
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-06-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43353780 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lindeallé 13, 5230 Odense M
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
13,1%
▲ 10,4 pp
Årets resultat i % af omsætning
Likviditetsgrad
0,29
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-244,3%
▲ 168,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
315,0%
▲ 315,0 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
-14,3%
▼ 14,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
50 virksomheder i «Forarbejdning af te og kaffe»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | 119.168 | 139.128 | — |
| Bruttoresultat | 15.597 | 3.758 | — |
| Resultat før skat | 15.597 | 3.758 | — |
| Årets resultat | 15.597 | 3.758 | -132.671 |
| Egenkapital | -88.912 | -92.671 | -92.671 |
| Aktiver i alt | 36.391 | 22.443 | 14.500 |
| Omsætningsaktiver | 36.391 | 22.443 | 14.500 |
| Kortfristet gæld | 125.303 | 115.114 | — |
| Gæld i alt | 125.303 | 115.114 | 0 |
| Soliditetsgrad | -244.3% | -412.9% | -639.1% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Morten Mau Siden 1 Jul 202250% Ejer
Ledelse
2-
Martin Rambusch Siden 1 Jul 2022Direktør
-
Morten Mau Siden 1 Jul 2022Direktør
Produktionsenheder
1MMcoffee ApS
P-nr. 1028368220
Lindeallé 13, 5230 Odense M
Forarbejdning af te og kaffe (108300)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -132.671 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MMcoffee ApS (CVR 43353780)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kaffesalg, kaffe, forarbejdning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.