Steenberg Holding anno 2010 ApS
CVR 43 37 56 60 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Steenberg Holding anno 2010 ApS har CVR-nummer 43375660. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Skindergade 44, st. th, 1159 København K. Stiftet: 29. juni 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.675 kr., årets resultat 28.408 kr., egenkapital 131.679 kr., aktiver i alt 370.646 kr. Soliditetsgraden på 35,5 % er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 28.408 kr. er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Steenberg Holding anno 2010 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Skindergade 44, st. th, 1159 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 29 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-06-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43375660 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skindergade 44, st. th, 1159 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
21,6%
▼ 46,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,06
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
35,5%
▲ 3,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-59,4%
▼ 59,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.675 | -2.205 | -5.790 |
| Resultat før skat | 27.599 | 69.554 | -6.768 |
| Årets resultat | 28.408 | 70.039 | -6.768 |
| Egenkapital | 131.679 | 103.271 | 33.232 |
| Aktiver i alt | 370.646 | 317.736 | 245.732 |
| Omsætningsaktiver | 13.997 | 14.408 | 14.163 |
| Kortfristet gæld | 238.967 | 214.465 | 212.500 |
| Gæld i alt | 370.646 | 214.465 | 212.500 |
| Soliditetsgrad | 35.5% | 32.5% | 13.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thomas Steenberg Siden 1 Jul 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Steenberg Siden 1 Jul 2022Direktør
Produktionsenheder
1Steenberg Holding anno 2010 ApS
P-nr. 1028394655
Skindergade 44, st. th, 1159 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 112.127 DKK | 24.662 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.837 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Steenberg Holding anno 2010 ApS (CVR 43375660)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.