Lars Olesen Holding 2022 ApS
CVR 43 37 77 79 · København S · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lars Olesen Holding 2022 ApS har CVR-nummer 43377779. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Robert Jacobsens Vej 22, 7. tv, 2300 København S. Stiftet: 5. juli 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.470 kr., årets resultat 36.530 kr., egenkapital 92.367 kr., aktiver i alt 565.492 kr. Soliditetsgraden på 16,3 % er lavere end hos 84 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 36.530 kr. er lavere end hos 51 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lars Olesen Holding 2022 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Robert Jacobsens Vej 22, 7. tv, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 5 Jul 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- holding- og investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-07-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43377779 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Robert Jacobsens Vej 22, 7. tv, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
39,5%
▲ 0,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,09
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
16,3%
▲ 6,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
68,7%
▲ 68,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.470 | -3.376 | -5.852 |
| Resultat før skat | 36.530 | 21.659 | -5.823 |
| Årets resultat | 36.530 | 21.659 | -5.823 |
| Egenkapital | 92.367 | 55.837 | 34.177 |
| Aktiver i alt | 565.492 | 558.962 | 537.302 |
| Omsætningsaktiver | 44.912 | 38.382 | 16.722 |
| Kortfristet gæld | 473.125 | 503.125 | 503.125 |
| Gæld i alt | 473.125 | 503.125 | 503.125 |
| Soliditetsgrad | 16.3% | 10% | 6.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lars Olesen Siden 5 Jul 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Olesen Siden 5 Jul 2022Direktør
Produktionsenheder
1Lars Olesen Holding 2022 ApS
P-nr. 1028397328
Robert Jacobsens Vej 22, 7. tv, 2300 København S
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.341 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -3.363 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lars Olesen Holding 2022 ApS (CVR 43377779)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holding.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.