GLN Holding, Hornum ApS
CVR 43 38 27 21 · Aars · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
GLN Holding, Hornum ApS har CVR-nummer 43382721. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vester Søttrup Vej 4, 9600 Aars. Stiftet: 8. juli 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.000 kr., årets resultat 92.573 kr., egenkapital 395.118 kr., aktiver i alt 421.316 kr. Soliditetsgraden på 93,8 % er højere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 92.573 kr. er højere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som GLN Holding, Hornum ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vester Søttrup Vej 4, 9600 Aars
- Kommune
- VESTHIMMERLANDS
- Stiftet
- 8 Jul 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- som kapitalejer og investeringer og aktivitet, der af direktionen skønnes forenelig med førnævnte formål
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-07-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43382721 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vester Søttrup Vej 4, 9600 Aars
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
23,4%
▲ 60,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,08
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,8%
▼ 4,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
183,3%
▲ 183,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.000 | -5.125 | -8.000 |
| Resultat før skat | 92.573 | -111.085 | 371.869 |
| Årets resultat | 92.573 | -111.085 | 373.629 |
| Egenkapital | 395.118 | 302.544 | 413.629 |
| Aktiver i alt | 421.316 | 307.620 | 472.475 |
| Omsætningsaktiver | 2.000 | — | 59.852 |
| Kortfristet gæld | 26.198 | 5.076 | 58.846 |
| Gæld i alt | 26.198 | 5.076 | 58.846 |
| Soliditetsgrad | 93.8% | 98.3% | 87.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mathias Gaarde Lang Nielsen Siden 8 Jul 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Mathias Gaarde Lang Nielsen Siden 8 Jul 2022Direktør
Produktionsenheder
1GLN Holding, Hornum ApS
P-nr. 1028404022
Vester Søttrup Vej 4, 9600 Aars
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -128.243 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 663.671 DKK | 145.992 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: GLN Holding, Hornum ApS (CVR 43382721)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalejer, førnævnte, skønnes.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.