CNSL Holding ApS
CVR 43 39 13 48 · Helsinge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CNSL Holding ApS har CVR-nummer 43391348. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Gæslingestien 4, 3200 Helsinge. Stiftet: 11. juli 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. august 2024 – 31. juli 2025): bruttofortjeneste -12.626 kr., årets resultat 172.362 kr., egenkapital 709.098 kr., aktiver i alt 721.158 kr. Soliditetsgraden på 98,3 % er højere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 172.362 kr. er højere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CNSL Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Gæslingestien 4, 3200 Helsinge
- Kommune
- GRIBSKOV
- Telefon
- 60420299
- nl@hammerich-vvs.dk
- Stiftet
- 11 Jul 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-07-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43391348 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gæslingestien 4, 3200 Helsinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
24,3%
▼ 62,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
34,36
▲ 33,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,3%
▲ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-69,9%
▼ 69,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -12.626 | -11.625 | -4.999 |
| Resultat før skat | 172.362 | 571.906 | 46.832 |
| Årets resultat | 172.362 | 571.906 | 46.832 |
| Egenkapital | 709.098 | 658.738 | 86.832 |
| Aktiver i alt | 721.158 | 671.863 | 91.832 |
| Omsætningsaktiver | 414.420 | 12.829 | 16.322 |
| Kortfristet gæld | 12.060 | 13.125 | 5.000 |
| Gæld i alt | 12.060 | 13.125 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 98.3% | 98% | 94.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Nikolaj Staal Larsen Siden 11 Jul 202250% Ejer
-
Catarina Nicoline Staal Larsen Siden 11 Jul 202250% Ejer
Ledelse
2-
Nikolaj Staal Larsen Siden 11 Jul 2022Adm. dir.
-
Catarina Nicoline Staal Larsen Siden 11 Jul 2022Direktør
Produktionsenheder
1CNSL Holding ApS
P-nr. 1028414656
Gæslingestien 4, 3200 Helsinge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -11.618 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.678 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CNSL Holding ApS (CVR 43391348)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.